Z założenia szczotkowanie zębów jest najbardziej oczywistą czynnością ze sfery higieny osobistej, którą przychodzi nam wykonywać każdego dnia. Wydawałoby się więc, że poza naprawdę małymi dziećmi, nikomu nie trzeba o tym zadaniu przypominać. Dane mówią jednak o zupełnie innym zjawisku, okazuje się bowiem, że część osób lekceważy ten obowiązek, co więc należy zrobić w takim przypadku?

Jak przekonać kogoś do szczotkowania zębów?

Nakłanianie kogoś do szczotkowania zębów wydaje się być jedną z tych rzeczy, których nie powinno się robić, ale niefortunna rzeczywistość jest taka, że higiena jamy ustnej dla wielu osób nie znajduje się na liście priorytetów. Lata złych nawyków uformowanych w dzieciństwie przenoszą się w dorosłe życie i mogą wpływać na relacje z przyjaciółmi i rodziną, a zwłaszcza z innymi istotnymi osobami, w tym z małżonkami i narzeczonymi. Nie jest jednak za późno, aby pomóc komuś zmienić te niezdrowe nawyki. Oto kilka strategii, które mogą pomóc rozpocząć rozmowę na temat zdrowia jamy ustnej.

W gabinecie stomatologa

Więcej czytaj tu: https://dentystkalegionowo.pl/blog/

Pokaż się światu – odwiedź stomatologa

Od śpiworów po zegarki, zajęcia fitness, i inne aktywności, wszystko to wzbudza zainteresowanie otoczenia. Ludzie uwielbiają śledzić swoje osiągnięcia na różnych polach. Dlaczego zęby mają się różnić? Zrób kilka zdjęć zębów i pokaż innym, jak wyglądają Twoje zęby przed rozpoczęciem fachowej kuracji higienicznej, a jak po kilku tygodniach od jej rozpoczęcia. Może Twój przykład zachęci też innych?

Zadziwiające dane statystyczne– liczby robią wrażenie :

  • 66% dorosłych ma widoczny osad na zębach
  • 74% dorosłych ma co najmniej jeden usunięty ząb
  • 29% dorosłych cierpi na bóle zęba.

Nikt nie powinien chcieć uczestniczyć w tych statystykach. Przy kilku prostych zmianach nawyków, te przerażające statystyki mogą nie dotyczyć ani ciebie, ani nikogo z Twojego najbliższego otoczenia. Może warto więc zapoznać osoby zainteresowane tematem współczesnym stanem badań i zapytać, czy chcą należeć do tej części badanych.

Dbanie o zdrowie jamy ustnej to z pozoru zadanie oczywiste, niekiedy jednak okazuje się być zbyt trudne, warto więc wyjść naprzeciw potrzebom różnych osób i przyczynić się do tego, by również one mogły cieszyć się zdrowym uśmiechem, a przy okazji możemy również poszerzyć własną wiedzę na temat pielęgnacji zębów, w końcu należy się bezustannie rozwijać.