Masaż rozwijał się wraz z lekką atletyką zarówno w starożytnych Chinach, jak i starożytnej Grecji. Kapłani taoistyczni opracowali masaż w porozumieniu z ruchami gimnastycznymi Kung Fu, podczas gdy starożytni Grecy Olympianie stosowali specyficzny rodzaj trenera („alejpty”), który pocierał mięśnie olejem. Wprowadzenie Pehra Linga do masażu powstało również bezpośrednio w wyniku studiowania przez niego ruchów gimnastycznych.

Masaż a leczenie bólu falą uderzeniową

Letnie Igrzyska Olimpijskie w Los Angeles w 1984 roku były pierwszym razem, kiedy masaż terapia była transmitowana w telewizji, jak to miało miejsce u sportowców. A następnie, podczas Letnich Igrzysk Olimpijskich w 1996 roku w Atlancie ostatecznie zaproponowano terapię masażową jako podstawową usługę medyczną dla amerykańskiej drużyny olimpijskiej.

Gabinet - leczenie bólu falą uderzeniową

Masaż został zatrudniony przez firmy i organizacje takie jak Departament Sprawiedliwości USA, Boeing i Reebok. Znani sportowcy, tacy jak Michael Jordan i LeBron James, mają osobistych masażystów, którzy czasami nawet podróżują z nimi. Aktywna technika uwalniania (ART) jest formą manipulacji głębokimi tkankami opatentowaną przez P. Michaela Leahy’ a, w której stosuje się określone techniki uwalniania, co uważa się za zrosty tkanek miękkich.

Wylecz się z bólu już dziś: https://esteticenter.com/fala-uderzeniowa/leczenie-bolu-fala-uderzeniowa-btl-swt/

Fala uderzeniowa najlepszym rozwiązaniem na uporczywy ból kręgosłupa

Akupresura Opiera się ona na koncepcji energii życiowej, która przepływa przez „merydiany” w ciele. W leczeniu punkty akupunkturowe poddawane są fizycznemu naciskowi w celu usunięcia zatorów w tych południkach. Ciśnienie może być stosowane ręcznie, kolankiem lub za pomocą różnych urządzeń. Niektóre badania medyczne sugerowały, że akupresura może być skuteczna w leczeniu nudności i wymiotów, pomaga w łagodzeniu bólu kręgosłupa, bóli głowy, bólu żołądka, między innymi, chociaż takie badania wykazały wysokie prawdopodobieństwo wystąpienia błędu.

Wodne nadwozie obejmuje zróżnicowany zestaw masaży i form nadwozia wykonywanych w wodzie. Obejmuje to formy lądowe wykonywane w wodzie (np. Terapia wodna, Aquatic Myofascial Release Therapy, Aquatic Myofascial Release Therapy, etc.), a także formy specyficzne dla basenów z ciepłą wodą (np. integracja wodna, taniec delfinowy, taniec leczniczy, technika Jahara, WaterDance, Watsu).

Leczenie bólu stawów a specjalistyczne formy masażu

W ashiatsu lekarz stosuje nogi w leczeniu. Ta technika ta wykorzystuje zazwyczaj piętę, sesamoid, łuk i/lub całą roślinną powierzchnię stopy i oferuje duże siły ściskające, naprężeniowe i ścinające przy mniejszym nacisku niż łokieć, i jest idealna dla dużych mięśni, takich jak uda, lub dla ucisków górnych o długiej długości górnej trapezu. Inne techniki terapii manualnej wykorzystujące nogi do zapewnienia leczenia to Keralite, Barefoot Lomi Lomi, Chavutti Thirumal.

Ajurwedyczny masaż znany jako Abhyangam w Sanskrycie jest jedną z najczęstszych i najważniejszych terapii ajurwedyjskich. Według Ayurvedic Classics Abhayngam jest ważną dincharya (Daily Regimen), która jest potrzebna do utrzymania zdrowego stylu życia. Technika masażu stosowana podczas masażu ajurwedycznego ma na celu pobudzenie układu limfatycznego do wydalenia toksyn z organizmu. Masaż ajurwedyczny stymuluje również produkcję limfocytów, które odgrywają istotną rolę w utrzymaniu odporności organizmu ludzkiego.